mainlogo3 aids ribbon12

jpg4

به گزارش مرآت در گزارش آژانس مبارزه با ایدز سازمان ملل آمده است: این احتمال وجود دارد که بتوان شمار مبتلایان به بیماری ایدز را تا سال 2030 میلادی تحت کنترل درآورد چرا که میزان مبتلایان به آن و مرگ و میر ناشی از این بیماری رو به کاهش است.

ادامه مطلب: امکان تحت کنترل درآوردن ایدز تا سال 2030

jpg3

دکتر امید زمانی، پزشک عمومی و عضو هیئت امناء انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی

مهم است بدانیم که عواقب انگ و تبعیض مرتبط با اچ‌آی‌وی و ایدز از افرادی که با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنند فراتر خواهد رفت. در حقیقت جمعیت دیگری که از انگ و تبعیض آسیب می‌بیند افرادی هستند که از وضعیت اچ‌آی‌وی خود مطمئن و مطلع نیستند و بالقوه هدف انگ و تبعیض هستند.

ادامه مطلب: عوارض انگ و تبعیض در فرد مبتلا به اچ.آی.وی/ایدز

jpg1

وزیر بهداشت گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد، کانون‌های کار کودکان و زندان‌ها قارچ‌ گونه به انتشار ایدز می‌پردازند و چرخه ایدز در کشور از اعتیاد تزریقی به رفتار جنسی تغییر کرده است.

قاضی‌ زاده‌ هاشمی افزود: به اشتباه صحبت کردن از ایدز را در رسانه‌ها مجاز ندانستیم و اکنون نیز برای مقابله با ایدز فقط مردم را ترسانده‌ایم و تصویری از ایدز در ذهن مردم نشان داده‌ایم که وحشت کرده‌اند.

ادامه مطلب: افزایش نرخ ایدز بیشتر از تورم

jpg2

جوانانی که از فقدان سلامت جسمانی و یا روانی و یا اجتماعی (مانند: انگ و تبعیض و ... ) رنج می برند کمتر مستعد خودشکوفایی و بروز استعداهای خود می باشند.
یکی دیگر از روش های کنترل و پیشگیری، ارائه اطلاعات صحیح، بدون تعصب و به روز در خصوص این بیماری به جوانان می‏باشد.

ادامه مطلب: ایدز را درمیان جوانان کاهش دهیم

khashm

خشم چیست؟

خشم هیجانی نافذ و فراگیر است. وقتی از افراد خواسته می شود جدیدترین تجربه هیجانی خود را بازگو کنند خشم بیش از همه به خاطر می آید. خشم از ممانعت و ناکامی ناشی می شود، مثل زمانی که نیروهای بیرونی جلوی برنامه ها و هدف های فرد را می گیرند.همچنین خشم از خیانت در امانت، بی اعتنایی، انتقاد ناحق و دلخوری انباشته شده ناشی می شود. زیربنای خشم این عقیده است که موقعیت آن گونه که باید باشد نیست، یعنی این که ناکامی، ممانعت، دخالت، انتقاد، ناموجه است.

ادامه مطلب: مهارت های مقابله با خشم