mainlogo3 aids ribbon12

یکی از مسائل و مشکلات بیماران مبتلا به ایدز سهولت دسترسی به اشتغال مناسب می باشد، نه تنها بیماری بلکه مسائل و مشکلات اقتصادی و نداشتن امکانات مناسب برای اشتغال زایی و مستقل شدن، از طرف دیگر عدم مهارت کافی در بسیاری از افراد مبتلا به ایدز به ویژه زنان از دیگر عوامل ضرورت اشتغال زایی این زنان می باشد.

انجمن احیاء ارزش ها به عنوان یک نهاد ارائه کننده ی خدمات اجتماعی، فرصتی مناسب جهت حرفه آموزی ما فراهم نموده است. از آن جایی که ضروری ترین عامل در به کارگیری نیروی انسانی در کارگاه ها، داشتن مهارت حرفه ای لازم می باشد.

photo 2015 09 15 15 53 17ss

این انجمن از تاریخ 1 خرداد سال 92 کارگاهی با عنوان کارگاه حرفه آموزی با محوریت آموزش خیاطی و با بافتنی فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف اصلی این کارگاه، خوداتکایی زنان سرپرست خانواده ای می باشند که مبتلا به بیماری اچ ای وی / ایدز شده اند. برای دستیابی به این هدف خطیر نیاز به گذراندن دوره های حرفه آموزی مددجویان دارد که پس از تکمیل دوره های آموزش، مددجویان با خریداری چرخ های صنعتی و ایجاد امکاناتی از طرف مؤسسه برای این افراد جهت تهیه ابزارهای لازم، آرام آرام مستقل شده و زنان سرپرست خانواده مبتلا به اچ آی وی / ایدز نه تنها زمینه ی لازم برای اشتغال پیدا کرده است بلکه با عزت نفس و اعتماد به نفس، توانسته به هدف والای خوداتکایی نایل شوند.

photo 2015 09 15 15 53 40ss

انجمن احیاء ارزش ها با در نظر داشتن کارآفرینی بر پایه آموزش مهارت ها به برپایی دوره آموزشی کار با چرم پرداخته است که در این دوره آموزشی چند ماهه انواع کیف های دست دوز چرم و سایر آموزش های کاربردی برای عرضه محصولات چرم به بازار به مادران حامی سلامت (زنان سرپرست خانوار اچ.آی.وی مثبت) داده می شود و مادران به سمت خود اشتغالی سوق داده می شوند.

photo 2015 09 15 15 53 08ss

علاوه بر کلاس های آموزشی خیاطی، بافتنی، نانوایی و کار با چرم، جلسات آموزشی کاشت و برداشت انواع سبزی های خانگی و جوانه های غلات از دیگر کلاس های آموزشی در نظر گرفته شده است تا هم زمینه اشتغال مادران حامی سلامت فراهم شود و هم در جهت تقویت روحیه و زدودن افسردگی این قشر تاثیر گذار باشد.

از آنجایی که در بسیاری از موارد به دلیل تأثیرات افسردگی فعالیت‌های زندگی نیز مختل می شود؛ اشتغالی که هم زمینه درآمد مستقل و مکفی را فراهم بیاورد و هم در جهت بهسازی روحیه تاثیر گذار باشد گامی بنیادین در جهت سلامت روانی و اجتماعی خواهد بود.

 photo 2015 09 15 15 52 45ss