mainlogo3 aids ribbon12

new mobile clinic 1

امروزه بحران جهانی عفونت اچ آی وی / ایدز، کشور ما را همچون سایر کشورهای جهان در معرض تهدید قرار داده و کشورعزیزمان با دارا بودن جمعیتی بسیار جوان از یک طرف با شیوع روزافزون اعتیاد به ویژه نوع تزریقی- جنسی روبرو گردیده و از سوی دیگر وضعیت موجود به گونه ای است که اطلاع رسانی در این زمینه مستلزم فعالیت بسیار گسترده تری از آن چه تاکنون انجام پذیرفته، می باشد. بنابراین آگاهی مردم به ویژه جوانان درباره ی بیماری های منتقله از راه تزریق با سرنگ آلوده یا از راه ارتباط جنسی محافظت نشده از اساسی ترین نیازهای جامعه کنونی ما می باشد. 

new mobile clinic 2

درراستای تحقق اهداف فوق، انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی به عنوان یک سازمان غیردولتی، غیرانتفاعی و عام المنفعه اقدام به تجهیز یک دستگاه اتومبیل کاروان، تحت عنوان موبایل­ کلینیک (Mobile clinic) مجهز به امکانات اطلاع رسانی (سمعی - بصری و ... ) و نیز انجام خدمات مشاوره و آزمایش ایدز (Rapid test) نموده است تا علاوه بر امکان تحرک مکانی درهنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و...امکان ارائه فوریت های کلینیکی و آموزش­های لازم درزمینه پیشگیری از آسیب­ های­ اجتماعی به ویژه درخصوص عفونت اچ آی وی و بیماری ایدز دراماکن پرخطر و شهرهای مختلف خصوصاً شهرک­های اقماری تهران را داشته باشد. 

new mobile clinic 3

موبایل کلینیک: کلینیک سیاری می باشد که برای ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص اطلاع رسانی، مشاوره و آزمایش (Rapid test) طراحی و تهیه شده است و امکان حضور در مناطق محروم و اماکنی را دارد که امکان دسترسی به خدمات لازم را نداشته باشند.