همزمان با نخستين روزهاي ماه رمضان صورت گرفت؛
جشن همراهي و همدلي احيا براي ارزش‌آفرينان
پنج‌شنبه 19 ارديبهشت‌ماه سال‌جاري مركز ملي اسناد و كتابخانه ملي ايران ميزبان فعالاني بود كه بدون هيچ چشم‌داشتي و فقط و فقط به نام انسانيت دست همياري و همكاري به‌سوي افرادی دراز كردند كه غير از عشق و علاقه به روح بلند انسان بودن بهانه‌ي ديگري براي حضور در آشيانه مهر نداشتند.
گروه احیا متشکل از دو انجمن انجمن احیای ارزشها و توان یاب بدون هيچ حمايت دولتي با بیش از بیست سال فعالیت در حوزه پیشگیری از معلولیت و حمایت از توان یابان و آسیب دیدگان اجتماعی توانسته در مسیر تحقق و رسیدن به اهدافش گام بردارد.
انجمن حمايت و ياري آسيب‌ديدگان اجتماعي كه از آن به‌عنوان احيای ارزش‌ها ياد مي‌شود نزديك به بيست سال است كه فعاليت‌هاي خود را در غالب حمايت از كودكان يتيم ايدز و زنان سرپرست خانوار مبتلا به ايدز، انجام مشاوره و تست رايگان اچ آي وي، آموزش و پيشگيري ايدز در ميان جوانان، خدمات مشاوره تلفني رايگان و انجام تست اچ آي وي توسط كلينيك سيار ارائه مي‌دهد. انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب، توانبخشي رايگان كودكان و نوجوانان توان ياب (معلول جسمي و حركتي) از بدو تولد تا 16 سالگي را در دستور کار خود قرار داده است.
خسرو منصوريان بنيانگذار دو انجمن در مراسم افطاري كه با حضور جمع كثيري از خيرين برگزار شد با بيان اين‌كه در تمام ايران ما شاهد تولد نوزادان مبتلا به ايدز و ناتوان جسمي هستيم افزود: متأسفانه اطلاع‌رساني در زمينه بيماري ايدز بسيار كم است و اين بر عهده ما در انجمن احيا و شما كه به‌عنوان سفير سلامتي انجمن احيا اين مراسم را ترك خواهيد می باشد تا به مادران مبتلا به ايدز هشدار دهيم كه اين بيماري از طريق شيردهي هم قابل انتقال به نوزاد است.
منصوريان با اشاره به اين‌كه فوبياي ايدز در ميان اقشار جامعه به‌صورت نامعلومي وجود دارد گفت: متأسفانه اين بيماران هميشه خود را گنه كار تلقي كرده و به‌دليل نگاه سنگين جامعه ناخودآگاه از ارتباطات اجتماعي دوري مي‌كنند و اين آمار خودكشي را در ميان مبتلايان به اين بيماري افزايش مي‌دهد.
بنيانگذار انجمن احيا در ادامه با تأكيد بر اين‌كه از بسياري از دندانپزشكان تحصيلكرده به‌دليل رفتار ناشايست با بيماران مبتلا به ايدز گله‌مند است افزود: ما خوشبختانه در انجمن احيا انسان‌هاي شريف و تحصيلكرده را در كنار خود داريم كه نه تنها اين مبتلايان را با آغوش باز پذيرا هستند بلكه ارائه خدمات به اين عزيزان را هم به‌صورت رايگان انجام مي‌دهند.
در ادامه اين مراسم دكتر اولیایی رييس هيأت مديره انجمن توان یاب، ضمن معرفي خدمات بي‌شمار اين انجمن طي بيست‌سال گذشته تصريح كرد: خدمات اين انجمن فقط منوط به تهران نيست بلکه به كمك خيرين در شهرستان‌هايي مثل بندرعباس، شيراز، كرج، تبريز، كرمان، قم و اراك شعباتي براساس الگوي انجمن های احيا و توان ياب تأسيس شده است و خوشبختانه ضمن آموزش‌هاي لازم به دوستان حاضر در شعبات امروز شاهد گسترش همكاري ميان انجمن و توان‌ياب‌ها هستيم.
وی افزود: انجمن سال گذشته برآورد مالي يك ميليارد توماني داشته است چرا كه تا همين ميزان نيز هزينه‌هاي انجمن برآورده شده بود و براي سال 98 نيز انجمن پيش‌بيني بودجه بالاي يك ميليارد تومان را دارد كه دست خيرين را براي اين نيت خير به گرمي مي‌فشاريم.

حال و هوای این مراسم از نگاه دوربین برنامه گزارش روز شبکه سه سیما

 eftari1398 3  eftari1398 2
 eftari1398 5  eftari1398 4
 eftari1398 7  eftari1398 6
 eftari1398 9  eftari1398 8