نمایشگاه آثار هنری «تجلی عشق» باهمکاری انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب و انجمن احیای ارزش‌ها دیروز در محل نگارخانه آشیانه مهر تهران گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار روزنامه اطلاعات، در این نمایشگاه که با حضور جمعی از هنردوستان، نیکوکاران و فعالان اجتماعی برگزار شد، ۸۹ اثر هنری شامل: نقاشی، عکس، مجسمه و نقاشی‌خط به نمایش درآمد.
خسرو منصوریان مؤسس انجمن‌های حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب و احیای ارزش‌ها در گفتگو با خبرنگار اطلاعات، با تأکید بر این که فعالیت سازمان‌های غیرانتفاعی، غیر دولتی و عام المنفعه واجب عینی است، گفت: ارائه خدمات رایگان فیزیوتراپی، کار درمانی و گفتار درمانی به کودکان توانیاب می‌تواند آنان را برای یک عمر از محدودیت‌های ناشی از معلولیت نجات دهد. وی با بیان این‌که موسسه ما در تلاش است تا خلاء ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی و توانیاب را پر کند، گفت: هزینه این کار بسیار بالاست و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، اسپانسرهای ما هم کاهش پیدا کرده است. منصوریان با بیان این که هنرمندان با سهیم شدن در این کار راهی برای پاسخ دادن به نیاز فطری‌شان یعنی نیکوکاری می‌یابند، افزود: با اهدای آثار هنری و فروش آنها و کمک به درمان کودکان بیمار و توانیاب نه تنها هنرمند به نیاز عاطفی‌اش پاسخ داده است بلکه همچنین از این عمل خیر، حمایت کرده است و این عمل خیر به جامعه روحیه می‌دهد، همچنان که تماشای یک اثرهنری به فرد روحیه می‌دهد.
وی با تأکید بر این که این شیوه هنر در خدمت نیکوکاری قرار می‌گیرد، گفت: انگیزه ما تلفیق میان هنر و نیکوکاری است و امروز این اتفاق افتاده است. حضور نیکوکاران در این کار فقط خریدن یک تابلو یا اثر هنری نیست، بلکه این ارزشمند است که اثر هنری در خدمت فعالیت نیکوکارانه قرار دارد.
این نیکوکار ضمن تأکید بر این که ایران فقط به معنی تهران نیست، افزود: در دیگر شهرهای ایران هم کودک توانیاب و کودک به دنیا آمده با ایدز و همین طور نیکوکار وجود دارد. ما نیکوکاران دیگر شهرهای ایران را دعوت می‌کنیم تا این کارها را آغاز کنند، چون اعتقاد داریم آنچه که باعث به راه‌اندازی این کارها می‌شود، پول نیست، بلکه همت است و پاسخ به نیاز فکری.
همچنین فاطمه فرهنگ‌خواه از بنیانگذاران این دو انجمن خیریه هم در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان این که مؤسسه احیای ارزش‌ها کاهش و آگاهی‌بخشی درباره آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار دارد، گفت: در سال‌های اخیر با توجه به افزایش میزان ابتلا به ایدز بیشترین فعالیت این انجمن روی اطلاع‌رسانی درباره پیشگیری از ایدز متمرکز شده است.
به گفته فرهنگ خواه، خدمات مشاوره تلفنی در زمینه‌های خودکشی، مهارت‌های زندگی، مشاوره حقوقی، ایدز، هپاتیت و غیره به افراد آسیب‌پذیر جامعه به ویژه کودکان و زنان متاثر از ایدز، پایگاه سیار اطلاع‌رسانی و تست رایگان و محرمانه ایدز، ارائه خدمات رایگان توانبخشی و درمان با کمک هنر برای کودکان توانیاب و ایجاد پل ارتباطی میان هنرمندان و امور خیریه از دیگر فعالیت‌های این انجمن است.
نمایشگاه تجلی عشق با آثاری از هنرمندان برجسته کشورمان از جمله سید محمد احصائی، نصرالله افجه‌ای، فرحناز اصولی، ایرج اسکندری، جواد بختیاری و… از ۱۵ تا ۲۸ دی ماه در گالری آشیانه‌مهر، واقع در تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بعد از چهارراه فرصت، کوچه جعفرزادگان، پلاک ۲ به نمایش درآمده است.
عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه به نفع کودکان توانیاب و یتیم ایدز تحت پوشش انجمن‌های توانیاب و احیای ارزش‌ها به مصرف خواهد رسید.

tajali eshgh96 2

tajali eshgh96 3

tajali eshgh96 4

tajali eshgh96 5

tajali eshgh96 6

tajali eshgh96 7

tajali eshgh96 8

tajali eshgh96 9

tajali eshgh96 10

tajali eshgh96 11

tajali eshgh96 12

tajali eshgh96 13

tajali eshgh96 14

tajali eshgh96 15

tajali eshgh96 16

tajali eshgh96 17

tajali eshgh96 18