مسئولین انجمن توانیاب معتقد به اصلاح باورهای غلط در جامعه نسبت به پدیده معلولیت می باشند، زیرا اولین مانع حضوراین افراد درجامعه، موانع فرهنگی، اجتماعی و تربیتی خانواده ­ها می باشد. از این رو در راستای افزایش اعتماد به نفس و حضور افراد توان یاب در جامعه، اصلاح باورها و نگرش جامعه نسبت به معلولیت و رفع انگ و تبعیض از کودکان توانیاب و نیز ایجاد اوقات فراغت مناسب برای آنها، به مناسبت روز جهانی توانیاب در تاریخ 14 آذر ماه 1396 "اردوی آموزشی– تفریحی" با حضور کودکان توان یاب و (مادرانشان) دراردوگاه شهید باهنر از تفرجگاه های تهران، برگزار نمود.

این اردو از سه قسمت، شامل برنامه­ های متنوع آموزشی و تفریحی برای کودکان و کارگاه آموزشی برای مادرانشان (مادران امید)، با حضور اساتید مجرب برگزار شد.

برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از کودکان شروع شد، سپس آقای منصوریان بنیانگذار انجمن توان یاب، در خصوص تأثیر اوقات فراغت و برنامه های تفریحی در رشد اجتماعی و توانمندسازی و نیز تلطیف روحیه کودکان و مادران سخنرانی کردند. در ادامه خانم دکتر نرگس شفارودی "استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران" و نیز آقای دکتر مالک امینی استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران، ایراد سخنرانی داشتند و در انتهای پنل، اساتید به پرسش های مادران پاسخ دادند.

در کنار پنل آموزشی مادران، تعدادی از هنرمندان داوطلب و فعال انجمن با اجرای موسیقی، نقاشی، بازی و نمایش های خلاق برای کودکان، در غرفه های شادی، لحظات شاد و مفرحی را برای کودکان توان یاب خلق نمودند.

دراین مراسم، امیرعلی عزیز ازکودکان توان یاب انجمن (هنرآموز کلاس موسیقی انجمن که توسط آقای مسعود واشویی از داوطلبین مدرس موسیقی) با نواختن قطعه ی "ای ایران" با تمبک، موجبات مسرت میهمانان را فراهم نمود. در این برنامه کودکان در کنار مادرانشان با صرف نهار، میوه و شیرینی، لحظات شادی را سپری کردند و در انتهای برنامه هدایایی که از طرف انجمن توان یاب و نیز اردوگاه شهید باهنر تهیه شده بود، به کودکان توان یاب اهدا شد و آنها با لب هایی خندان و قلبی آکنده از مهر و شادی، به سوی اتوبوس های اعزامی از سوی سامانه حمل و نقل معلولین که به صورت رایگان ایاب و ذهاب کودکان را برعهده گرفته بودند، رفته و به انجمن برگشتند. کلیه هزینه های این اردوی تفریحی به صورت رایگان و با همکاری صمیمانه و دلسوزانه ی مسئولین اردوگاه شهید باهنر، سازمان ورزش شهرداری، سازمان امور اجتماعی شهرداری و سامانه حمل و نقل معلولین تهران و گروه احیا برگزار گردید.

roozemaloole96 1

roozemaloole96 2

roozemaloole96 3

roozemaloole96 4

roozemaloole96 5

roozemaloole96 6

roozemaloole96 9

roozemaloole96 10