مسئولین انجمن توان یاب به کمک خیرین عزیز و به مناسبت عید غدیر در تاریخ 7 شهریور 1397 "اردوی تفریحی" با حضور کودکان توان یاب و احیا به همراه مادرانشان در باغی در جاده چالوس، برگزار نمودند.

این اردو شامل برنامه های متنوع تفریحی برای کودکان و مادرانشان، با حضور خیرین عزیز برگزار شد.

برنامه با حضور شاد " آقای منصوریان " بنیانگذار گروه احیا شروع شد، که این شادی باعث ایجاد اوقات فراغت و برنامه های تفریحی و نیز تلطیف روحیه کودکان و مادرانشان شد. در ادامه " آقای رضوان " پیشکسوت کشتی ایران ادامه شادی این کودکان را برعهده گرفتند و باعث شادی دو چندان آنها شدند.

خانم دکتر نسیم نجفی روانشناس و گوینده رادیو و دو تن از خوانندگان عزیز و خانم نفیسه صالحی داوطلب انجمن با صحبت های انگیزشی خود و اجرای موسیقی شاد و بازی، لحظات شاد و مفرحی را برای کودکان توان یاب و احیا خلق نمودند.

دراین مراسم، چند تن از کودکان توان یاب (هنرآموزان کلاس موسیقی) با نواختن قطعه های شاد و کودکانه با تمبک و گیتار، موجبات مسرت میهمانان را فراهم کردند.

در این برنامه کودکان در کنار مادرانشان با صرف نهار، میوه و شیرینی، لحظات شادی را سپری کردند و در انتهای برنامه با لب هایی خندان و قلبی آکنده از مهر و شادی، به سوی اتوبوس های اعزامی رفته و به انجمن برگشتند.

کلیه هزینه های این اردوی تفریحی به صورت رایگان و با همکاری صمیمانه و دلسوزانه ی خیرین عزیز از جمله: آقایان بصیری، رضوان ( پیشکسوت کشتی ایران )، خانم دکتر نسیم نجفی و گروه احیا برگزار گردید.

 

chaloos 9

chaloos 11

chaloos 10

 

chaloos 2

 

chaloos 1

chaloos 3

chaloos 4

chaloos 5

chaloos 6

chaloos 7

chaloos 8 

به گزارش بانی فیلم،فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جدیدترین اثر مسعود جعفرى جوزانى به تهیه کنندگی فتح‌الله جعفری جوزانی و محمد خزاعی و محصول مؤسسه تصویر شهر، با همکاری مؤسسه سینمای «جوزان فیلم» و «انجمن احیاء ارزش‌ها» و با حضور بازیگران و عوامل آن و تعدادی از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون ایران و همچنین چهره‌های برجسته فرهنگی، هنری و ورزشی کشور؛ از جمله محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروفسور سید حسن امین استاد بازنشسته دانشگاه گلاسکو و شاهنامه‌پژوه معاصر، پوران درخشنده، جواد مجابی، بهزاد فراهانی، پرویز پورحسینی، سیروس ابراهیم‌‌زاده، گوهر خیراندیش، اصغر همت، فتح‌الله جعفری جوزانی، محمد خزاعی، دکتر محمدهادی کریمی، مهین نویدی، بهرام عظیمی، سحر جعفری جوزانی، دکتر خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه «انجمن احیاء ارزش‌ها»، دکتر محمدجواد حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران، فرشاد پیوس، حسین دلیر، ولی‌الله شجاع پوریان با حکم محمدعلی نجفی به عنوان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بهزاد عبدی، فاطمه هاشمی رفسنجانی رئیس انجمن بیماری‌های خاص، سعید دلیری، محمد ابراهیمیان، دکتر مجید پازوکی مولوی پژوه، ناهید تیموری تهیه‌کننده سینما، شهرام کیور، سمیه نجومی، دکتر شاهین کربلایی طاهر، دکتر مهدی حسینی انجمن دفاع از حقوق بشر، دکتر آذر منصوری، فعال حقوق زنان، یاسمین پازوکی، آرش نصیری، حمید متقی، مهدی حاج‌یوسف، فاطمه صالحی شهرابی، نجمیه آقاباباگلی و … در ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه جاری در سالن آفتاب تالار ایوان شمس تهران به نمایش در‌آمد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.


ekran 2

بهزاد فراهانی بازیگر باتجربه سینما و تلویزیون ایران که در فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» نقش مدیر مدرسه را بازی کرده است، با حاضر شدن پشت تریبون گفت: ما در جامعه هنریمان بزرگانی داریم که بزرگتر از وزرای کنونی این مملکت هستند و باید حرمت آنها نگه داشته شود؛ اما متأسفانه چنین نمی‌شود.
مسعود جعفرى جوزانى پس از اکران «پشت دیوار سکوت» گفت: خیلی ممنون از همه دوستان که در این برنامه حضور پیدا کردید؛ یکی از گله‌هایی که این چند ساله گلوی بچه‌ها را می‌فشرد، این است که برای من سؤال است و چرا ما را خانه‌نشین کرده‌اید؟ کاری با کارگردانان بنام کردید که بیضایی را فراری دادید، آقای ناصر تقوایی دیگر فیلم نمی‌سازد؛ در این مملکت که جز فیلم‌هایی که مردم را الکی فقط بخنداند، فیلمی نمایش داده نمی‌شود و روی اکران نمی‌بیند.
وی همچنین گفت: به همین خاطر است که مثل خیلی جاهای دیگر، یک گروه کوچک انحصارطلب نه بخاطر هوش و ذکاوت‌شان، بلکه به خاطر داشتن رانت و نزدیکی به قدرت و منافعی که داشتند، توانستند سالنها را قبضه کنند؛ در حالی‌که این فیلم در سال ۱۳۹۵ ساخته شده و در سال ۹۷ دارد اکران می‌شود، که باز به هر دلیلی یک هفته عقب انداختند.
جعفری جوزانی در ادامه افزود: من می‌دانم چرا بهزاد جان (فراهانی) اینگونه زجر می‌کشد، چرا اصغر همت آنگونه نگاه می‌کند و آقای مجابی آن گوشه نشسته و خود را نشان نمی‌دهد و اینها چیزهایی است که روح آدم را در تنهایی می‌خورد و مانند سوهان روح است. سینما وقتى ارزشمند است که در جامعه بشرى حس و اندیشه تولید کند وگرنه چه اهمیتی دارد که کارهاى دم‌دستى و تکرارى و یا فرمایشى بسازیم. یا به هر مسخرگى تن بدهیم و مانند انحصارگران، کاسبکارانه به سینما نگاه کنیم. گونه فیلم‌هاى کاسبکارانه ساده‌ترین فیلم‌هاى دم دستى است براى من خیلی ساده بود که یکى از این گونه فیلم‌ها بسازم و چشم به روى واقعیت‌ها ببندم. متأسفانه باید اعتراف کنم که با شرایط مافیایى حاکم بر سینما احتمالا در آینده‌اى نزدیک مجبور به انجام این کار خواهم بود.
این کارگردان سینمای ایران در ادامه افزود: چرا من باید ۱۲ سال وقت بگذارم «کوروش کبیر» را بسازم و در آخرین لحظه، نفهمم چه اتفاقی برای سرمایه‌گذارش افتاده است و چراهایی دیگری که روح امثال من را آزار می‌دهد، اگر این کار را با افتخار کردم برای این بود که فکرکردن به این کودکان و مادران آسیب دیده، اهمیت آن از سینما از من کوچک، و از همه ما بالاتر است و از گوهر خیراندیش هم خیلی تشکر می‌کنم که ساکت و آرام اینجا نشسته است.

ekran 3
مسعود جعفرى جوزانى در بخش دیگری از این نشست گفت: از همه کسانی که آرام آرام تلاش کردند و سعی کردند دردهای این بیماران را التیام بدهند تشکر می‌کنم. من این باور را دارم که هیچ کشوری نمی‌تواند پایدار و آزاد باشد و به تعامل برسد، مگر اینکه رسانه و مطبوعات آزاد و تکثر NGO یا نهادهای مردمی قوی داشته باشیم. مردم با ایجاد NGO ها در همه زمینه‌ها باید اصل حکومت را در دست بگیرند و کشور را آنها اداره بکنند. یک دولت سبک که بتواند کارهای سیاسی و رفاهی را انجام بدهد و این NGO ها اگر گسترش پیدا کند؛ اتفاق بزرگی می‌افتد.
در بخشی از این جلسه، سحر جعفری جوزانی بازیگر «پشت دیوار سکوت» گفت: من و پدر خیلی باور داشتیم که این فیلم ساخته شود، یک روزی خانم صالحی را دیدم که در این فیلم نقش ایشان را بازی کردم و برای کمک به بیماران ایدز تلاشهای زیادی انجام داده‌اند و واقعاً باعث افتخار من بود که نقشی را بازی بکنم که ایشان آن را زندگی کرده‌اند.
وی افزود: در جامعه فقط بیماری «اچ آی وی مثبت یا ایدز» نیست که وجود دارد بلکه خیلی از مشکلات و معضلات دیگری هست که بایستی از آنها فیلم ساخته شود؛ تا فقط موضوع آنها مطرح نشود، بلکه راه حل آنها نیز گفته شود.

ekran 4
این بازیگر تأکید کرد: تا انسان‌های دیگر نیز با قلب‌های کوچکشان در این دنیای بزرگ، به اینگونه بیماران کمک کنند و عواقب خوبی به همراه داشته باشد. امیدوارم که به این موضوعات پرداخته شود.
دکتر ثامنى از دیگر چهره های حاضر در این نشست و از مدیران آزمایشگاه پاتوبیولوژى الیا هم راجع به ایدز گفت: بیماری ایدز یا همان سندرم نقص ایمنی اکتسابی که ناشی از آلودگی با ویروس HIV است از طریق سرنگ آلوده ، مصرف خون و فراورده های خونی آلوده ، رابطه جنسی پر خطر (با فرد مبتلا) و نوزاد متولد شده از مادر مبتلا، منتقل می شود. رفت و آمد و معاشرت و دست دادن با افراد مبتلا و نیز گزش حشرات هیچ خطری برای افراد دیگر نداشته و نیاز به اقدامات سخت گیرانه جهت پیشگیری ندارد.او افزود: تمامی موارد ذکر شده به زیبایی و ظرافت در فیلم پر محتوای پشت دیوار سکوت که چند روز پیش با حمایت انجمن ایدز ایران و سایر حامیان بطور ویژه اکران شده بود، بیان شده است.

ekran 5
دکتر پورقاسمى یکى دیگر از مدیران این آزمایشگاه هم در مورد ارتباط با افراد مبتلا گفت:مثبت بودن تست HIV گرچه می تواند موجب انتقال ویروس شود، ولی مساوی با بیماری ایدز نیست و وقتی مقدار لنفوسیت T-CD4 (نوعی سلول ایمنی خون) به زیر ۲۰۰ در یک میکرولیتر خون کاهش می یابد، بیماری ایدز نامیده شده و نیاز به درمان و مراقبت خاص دارد، چراکه افت شدید این سلولهای ایمنی سبب افزایش ریسک ابتلا به عفونتها و تومورها و بیماریهای بسیاری می شود.
پس از اکران فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جلسه نقد و بررسی آن با حضور تعدادی از استادان دانشگاه و صاحب‌نظران حقوقی و اجتماعی از جمله جواد طوسی منتقد، نویسنده و وکیل دادگستری، پروین افسر کازرونی رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، «تهمورث بشیریه» عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مدیرعامل انجمن حقوق‌شناسی، اسدی معاون مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، هما داودی گرمارودی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و عضو هیات امناء انجمن حقوق‌شناسی و علی صابری وکیل دادگستری و عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران برگزار ‌شد و به رسم یادبود لوح‌های تقدیر و هدایایی به بازیگران و تعدادی از عوامل فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» اهدا شد.

ekran 6

پیرو دعوت از کلیه اعضای دو انجمن "حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیاء ارزش ها)" و "حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب " اولین مجمع عمومی­ عادی بطور فوق العاده گروه احیا در سال 1397، رأس ساعت 10:00 روز پنج شنبه مورخ 1397/04/28 در محل انجمن برگزار گردید.

دستور جلسه:

1-استماع گزارش هیأت مدیره 2- استماع گزارش بازرس 3- تصویب ترازنامه و بیلان مالی منتهی به تاریخ 1396/12/29 ، 4- انتخاب بازرس اصلی وعلی البدل 5- تصویب عضو جانشین هیأت امناء

majma1397 2

majma1397 3

یکی از رسالت ها و اهداف گروه احیا کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز و آگاهی سازی اقشار مردم از این بیماری می باشد. به همین منظور برنامه ای در شرکت خدمات مخابراتی ایرانسل در تاریخ 1397/04/27 با حضور سرکار خانم فلاحی کارشناس ایدز وزارت درمان و بهداشت و آقای دکتر جهانمیری نژاد مشاور فرهنگی وزارت درمان و بهداشت و همچنین مدیر باشگاه سلامت نوجوانان پسر تهران برگزار شد.

خانم فلاحی در ارتباط با پیامدها و موضوعات اجتماعی بیماری ایدز و دکتر جهانمیری نژاد در اتباط با موضوعاتی ازجمله: تعریف ویروس، تفاوت ایدز با اچ.آی.وی ، راه های انتقال، راه های عدم انتقال، دوره پنجره ای و ... به ایراد سخنرانی پرداختند.

سپس از مادران حامی سلامت دعوت گردید تا بر روی سن بیایند و از بیماری، مشکلات، دغدغه های خود با همراهی خانم عظیمی رواشناس گروه احیا صحبت نمایند. در انتهای برنامه تست HIV/ ایدز بصورت کاملا داوطلبانه و محرمانه از شرکت کنندگان گرفته شد.

irancell 1

irancell 2

irancell 3

irancell 4

irancell 5

سفیر استرالیا در تهران از انجمن های احیا و توان یاب دیدار و با فعالیت های این انجمن در رابطه با معلولین آشنا شد.

در این دیدار ابتدا گزارشی از خدمات توانبخشی شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی و نوروفیدبک که به صورت رایگان دراختیار مددجویان قرار می گیرد از سوی مسئولان انجمن ارائه گردید.

سپس سفیر استرالیا از سالن توانبخشی بازدید و با مددجویان و کودکان معلول گفتگو نمود. وی فعالیت های انجمن توان یاب و احیا را بی نظیر توصیف کرد که پرسنل آن خود را وقف رفع نیازهای مددجویان کرده اند.

وی اظهار امیدواری کرد تلاش های نهادهای دولتی و غیردولتی ایران منجر به رفع مشکلات مددجویان گردد و همه خود را در برابر آنها مسئول بدانند.

safire australia 2

safire australia 3

safire australia 4

safire australia 5

سالم خبر: مدیرعامل انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی اعلام کرد: با توجه به اینکه ایدز نوعی بیماری اجتماعی است، بهترین راه برای ریشه کنی ویروس  HIV اطلاع رسانی و پیشگیری است که از این طریق می توان اطمینان پیدا کرد روزی این بیماری با افزایش علم و آگاهی مردم ریشه کن شود.

محسن روحی صفت در گفت و گو با سالم خبر با بیان اینکه انجمن به دنبال ارتقای سطح آگاهی  زنان مبتلا به ایدز است، گفت: با اطلاع رسانی و پیشگیری اعتماد به نفس زنان مبتلا به ایدز بالا می رود و این افراد توانمند می شوند به طوری که می توانند در خانواده های خود زندگی عادی داشته باشند. بنابراین انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی با مستقر کردن اتوبوس‌های ایدز در سطح شهر به سراغ آگاهی بخشی زنان مبتلا به ایدز می‌رود.

وی استقرار این اتوبوس ها را مناسب افراد مبتلا به ایدزی دانست که برای مراجعه به انجمن و مراکز مرتبط  به HIV دچار معذوراتی هستند.
مدیرعامل انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی  ادامه داد: این اتوبوس ها در اماکن و مناطق جمعیت بالا و همچنین شهرک های اقماری تهران با هماهنگی شهرداری، نیروی انتظامی و با توجه به میزان آسیب پذیری منطقه مستقر می شوند و از بیماران مبتلا به ایدز که به اتوبوس ها مراجعه می کنند تست گرفته و در صورتی که مثبت باشد طی نامه ای به مشاوران و متخصصان ارجاع داده می شوند.

داروهای زنان مبتلا به HIV رایگان است

مدیرعامل انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی داروهای زنان مبتلا به HIV را رایگان دانست و گفت: وزات بهداشت این داروها را به طور رایگان در اختیار بیماران قرار می دهد و انجمن نیز برای افرادی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند داروهای جنبی شان را فراهم انجمن می کند.

وی در ادامه افزود: ضمن آنکه در برخی موارد با اخراج فرزندان پدران و مادران مبتلا به ایدز مواجه بودیم که طی مکاتباتی این دانش آموزان به مدرسه بازگشتند.

چگونگی فعالیت انجمن احیا

روحی صفت با بیان اینکه ازفعالیت انجمن 19 سال می گذرد، بیان داشت: انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی به همراهی انجمن توان یاب که در آن ارتباط با حمایت از کودکان و نوجوانان معلول است نام انجمن احیا را به خود گرفته است و فعالیت های آن در راستای معلولان و زنان آسیب دیده بخصوص زنان مبتلا به ایدز در تهران است. البته گروه احیا در شهرهای شیراز، اراک، جهرم، کرمان، بم، تبریز و کرج انجمن  با نظارت، حمایت و الگوی انجمن فعالیت دارند.

وی افزود: در بخش زنان مبتلا به ایدز ارائه خدمات حمایتی، مشاوره ای  و مددکاری وجود دارد و این خدمات شامل خدمات حمایتی شامل مسائل مادی و معنوی است که این زنان آسیب دیده را بتوانیم به عنوان یک عنصر مفید همچون مابقی مردم در جامعه جای دهیم.
مدیرعامل انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی ارائه خدمات از سوی انجمن احیا را رایگان دانست و گفت: علاوه بر این حمایت ها خط تلفن مشاوره ای را در انجمن داریم که مشاوران و متخصصان مشاوره خانوادگی، اعتیاد، هپاتیت، اختلالات زناشویی و ایدز به طور تلفنی ارائه و به مراکز مشاوره ای معرفی می کنند.

روحی صفت از برگزاری کلاس های آموزشی هفتگی جهت توانمند سازی زنان مبتلا به اچ آو ی  در انجمن احیا خبر داد و گفت: معمولا این افراد از خانواده هایشان طرد می شوند و به آن ها انگ زده می شود که  بیماران علاوه بر  اینکه باید بیماری جسمی را تحمل کنند با مشکل روحی مواجه می شوند که تمرکز انجمن بر برگزاری کلاس های آموزشی است تا اعتماد به نفس این افراد بالا برود و هراسی نداشته باشند.

چهارشنبه ششم تیر ماه – قشم

ابتدای سفر دیداری با خانم موذنی مسئول آموزش سازمان منطقه آزاد قشم و گروه پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی داشتیم که توضیحاتی را در مورد شرایط و وضعیت قشم داشتند ، در ادامه روز توری جهت بازدید از مناطق دیدنی قشم داشتند از جمله غار خوربس، دره ستاره ها، پارک زیتون.

qeshm 3

پنجشنبه هفتم تیرماه – قشم

در این روز هم اندیشی با روحانیون و مسئولین جزیره قشم در مرکز رشد سازمان منطقه آزاد قشم برگزار گردید.

هم اندیشی با صحبت های دکتر بنی اعتماد رئیس پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد. ایشان صحبتهای کلی در مورد مغز و رسیدگی به مغز داشتند. در ادامه راهکارهایی را ارائه دادند از جمله ارتقای سطح آگاهی عمومی نسبت به سلامت، شناسایی و آموزش و توانبخشی، پیشگیری از معلولیتها و اختلالات رشدی. که این راهکارها از طریق دو روش قابل اجرا می باشد : روش اول : روش سنتی که شامل روشهای کلینیک، مراکز آموزش و توانبخشی و مدارس می باشد و روش دوم : روشهای نوین برای غربالگری ( تشخیص اولیه ) و آموزش و توانبخشی.

دکتر بنی اعتماد در ادامه صحبتهای خود به مولفه حل مسئله در قشم مراجعه داشتند و عنوان نموده اند که آگاهی ها می تواند توسط سه قشر روحانیون، معتمدین و رسانه ها / حامیان ( مردم و دولت ) و متخصصین ، برای خانواده ها و بیماران صورت گیرد.

و در انتهای صحبتهای خود جدولی را ارائه نموده اند، جهت همکاری حاضرین در این هم اندیشی، تا بتوان در قشم خدمات مناسبی را به خانواده ها ارائه داد.

qeshm 2

در ادامه جلسه مسئولین گروه احیا ایراد سخنرانی داشتند ابتدا آقای روحی صفت معرفی انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب را به همراه نمایش فیلمهایی از انجمن و آمارهای آن داشتند. در ادامه خانم یگانه معرفی انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی را به همراه نمایش فیلم و آمارها داشتند و همینطور خانم مظفری صحبتهایی را در مورد کلیت بیماری ایدز و ضرورت آموزش و آگاهی رسانی به مردم را در ادامه صحبت های خود داشتند.

بعد اتمام جلسه به صرف ناهار رفتیم و بعد از آن برای بازدید از تنها توانبخشی قشم ( توانبخشی گلهای بهشت ) که به دست خیرین ساخته شده بود، رفتیم و با آن مرکز از نزدیک آشنا شدیم و مسئول آن مرکز در مورد مشکلاتی که در آن مرکز وجود داشت شروع به صحبت کردند از جمله مشکلات که مطرح شد نبود کاردرمانگر و گفتاردرمانگر در آن مرکز را مطرح کردند نه تنها در آن مرکز بلکه در قشم هیچ درمانگری وجود نداشت.

جممعه هشتم تیرماه – قشم

در ادامه سفر در این روز جلسه ای با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم داشتیم با حضور آقای دکتر اکبری معاون فرهنگی هنری گردشگری، آقای مهندس قربانی مدیر کل حوزه مدیرعامل، آقای مهندس کیانیان رئیس بهزیستی، آقای دکتر پوراعتماد رئیس پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی و گروه همراهشان، خانم موذنی مسئول آموزش سازمان منطقه آزاد قشم، آقای روحی صفت مدیرعامل انجمن احیا ارزشها، خانم یگانه مدیرعامل انجمن توانیاب، مظفری کارشناس انجمن احیا و توانیاب.

ابتدای جلسه با توضیحات خانم موذنی در مورد جلسه روز پنجشنبه آغاز شد و پیشنهادات خود را مطرح نموده اند در ادامه دکتر بنی اعتماد پیشنهادات خود را مطرح کرده اند : ایجاد همکاری بین چند نهاد ( دانشگاه شهید بهشتی + سازمان منطقه آزاد قشم + خیرین + روحانیون ) ایجاد یک مرکز درمانی و تخصصی در حوزه روانشناختی، ایجاد فناوریهای نوین در آن مرکز، ایجاد فلت فرم های مجازی و ...

qeshm 4

انجمن احیا هم در ادامه جلسه آمادگی خود را در جهت کمک به سازمان منطقه آزاد قشم جهت تاسیس مرکز مطرح نموده اند

آقای کیانیان رئیس بهزیستی قشم عنوان نموده اند که با توجه به بانک اطلاعاتی حدود 1000 معلول در قشم وجود داشت که اجرای طرح CBR 1500 معلول جدید شناسایی شدند و در کل تعداد معلولین در جزیره قشم 2220 معلول می باشد که 88 % این معلولین در روستاها هستند 55 % مادرزادی و ژنتیکی است 45% معلولیت جسمی حرکتی و 40 % معلولیت ذهنی دارند ، بیشترین سن میانسال هستند. خانواده هایی در قشم وجود دارد که دارای 3 یا بیشتر فرزند معلول دارند. ایشان مطرح نموده اند توانبخشی و وسایل مسئله نیاز برای قشم است که با توجه به وجود مرکز گلهای بهشت کسانی که دارای فرزند معلول می باشند به دلیل مسافت زیاد نمیتوانند از خدمات توانبخشی آن مرکز بهره مند گردند.

در انتها صحبتهای مهندس مومنی رو داشتیم که عنوان نموده اند که سرمایه اجتماعی در قشم بسیار خوب هست و آمادگی خود را در این زمینه ها اعلام کردند و مقرر شد که امار دقیقی از معلولین و افراد مبتلا به ایدز را در اختیار انجمن قرار داده تا بتوان اقدام اساسی و مناسبی را انجام داد. و بیمارستان جی جیان قشم را در ابتدا مرکز این کار قرار داده اند تا بتوان کار را از آنجا شروع کرد.