با هم از این منظر عنوان نمایشگاهی است از آثار هنری که در سه بخش با موضوعات پرتره ایرانی ایران شناسی و معماری ایران در قالب نقاشی عکاسی و دیجیتال آرت در نگارخانه آشیانه مهر در انجمن های احیا و توان یاب در حال برگزاری است.

نمایشگاه روز بیست و هفتم مهر با حضور جمعی از خیرین هنرمندان، اساتید هنر و دانشجویان آغاز به کار کرد و با حضور گروه موسیقی انجمن مسیر سلامت، برنامه شور و حال دیگری پیدا کرد. بخصوص که حضور این هنرمندان مهر تاییدی بر فعالیتهای انجمن احیا و موسسات مشابه بود چون تمامی گروه نوازندگان از افراد توان یاب و نیازمندِ یاری بودند که هم اکنون توانستند مانند افراد دیگر جامعه نه تنها روی پای خود بایستند بلکه در جرگه هنرمندان قرار بگیرند و الگویی برای افراد جامعۀ خود باشند.

این نمایشگاه میزبان آثار استادانی همچون حسین باهر، علی ترقی جاه، سمیرا اسکندرفر، افشین نیک روش، علی بیگی، رضا هدایت، مهرداد خطایی، برنا ایزد پناه، بهزاد بزرگی و چند تن دیگر است که در جهت سلامت اجتماعی با انجمن احیا هم پیمان شدند. بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف کودکان توان یاب و ایتام ایدز می شود.
این نمایشگاه در محل نگارخانه آشیانه مهر واقع در میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان فرصت، کوچه جعفرزادگان، پلاک 2 تا روز چهارشنبه 9 آبان، به جز روزهای پنجشنبه و جمعه ، از ساعت 10 الی 18 برپاست.

baham azin manzar 4

baham azin manzar 3

baham azin manzar 2

baham azin manzar 5

baham azin manzar 6

 

انجمن احیا و توان یاب به مناسبت روز جهانی کودک در تاریخ 17 مهر 1397 اقدام به برگزاری جشنی در محل انجمن کرد. برنامه با استقرار گروه های گریم برای کودکان از ساعت 12:30 آغاز شد.

کودکان بر اساس نوبت های از پیش تعیین شده در محل گریم حضور یافته و تا حدود ساعت 14:30 تمامی آنها، با گریم روی صورت، در سالن حضور یافتند.

برنامه در ساعت 14:30 با حضور خانم رضایی مجری آغاز شد و پس از عرض تبریک بمناسبت روز کودک، قرائت قرآن توسط کودک توان یاب و پخش سرود ملی، برنامه های ویژه و اصلی شروع شد.

در ابتدا سخنرانی دلنشین خسرو منصوریان و فاطمه فرهنگخواه، بنیانگذاران انجمن های احیا و توان یاب، گرما بخش مجلس بود. پس از آن عمو فیتیله ای ها با حضور خود و اجرای برنامه فضای شادی را برای کودکان و خانواده هایشان ایجاد کردند.

در ادامه، امیرعلی کودک توان یاب با اجرای قطعه ای و با نوازندگی ساز تنبک تشویق حضار را برانگیخت.

در خلال برنامه، تئاتر و مسابقۀ عروسکی، توسط خانم صفامنش، عروسک گردان برنامه، برگزار شد. همچنین خبرنگارانی از شبکۀ سلامت، خبرگزاری عصر تشکل و برنامه نمادو جهت تهیۀ خبر مارا همراهی نمودند.

شکلات وگان نیز که از حامیان کودکان گروه احیا می باشد، سومین سالگرد تاسیس خود را در کنار این بچه ها جشن گرفت.

در ادامه از چند تن از مادران احیا و توان یاب که توسط گروه های توان بخشی و مشاوره برگزیده شده بودند، بعنوان مادران نمونۀ سال تقدیر بعمل آمد.

در انتهای برنامه، از کودکان و مادران آنان با کیک و میوه و نوشیدنی و محصولات شرکت سنجابک پذیرایی شد و هدایایی از طرف انجمن و شکلات وگان به همۀ آنها داده شد.

 roozekoodak1397 1

roozekoodak1397 2

roozekoodak1397 3

roozekoodak1397 4

roozekoodak1397 5

roozekoodak1397 6

roozekoodak1397 8

roozekoodak1397 9

roozekoodak1397 10

roozekoodak1397 11

roozekoodak1397 12

 

مسئولین انجمن توان یاب به کمک خیرین عزیز و به مناسبت عید غدیر در تاریخ 7 شهریور 1397 "اردوی تفریحی" با حضور کودکان توان یاب و احیا به همراه مادرانشان در باغی در جاده چالوس، برگزار نمودند.

این اردو شامل برنامه های متنوع تفریحی برای کودکان و مادرانشان، با حضور خیرین عزیز برگزار شد.

برنامه با حضور شاد " آقای منصوریان " بنیانگذار گروه احیا شروع شد، که این شادی باعث ایجاد اوقات فراغت و برنامه های تفریحی و نیز تلطیف روحیه کودکان و مادرانشان شد. در ادامه " آقای رضوان " پیشکسوت کشتی ایران ادامه شادی این کودکان را برعهده گرفتند و باعث شادی دو چندان آنها شدند.

خانم دکتر نسیم نجفی روانشناس و گوینده رادیو و دو تن از خوانندگان عزیز و خانم نفیسه صالحی داوطلب انجمن با صحبت های انگیزشی خود و اجرای موسیقی شاد و بازی، لحظات شاد و مفرحی را برای کودکان توان یاب و احیا خلق نمودند.

دراین مراسم، چند تن از کودکان توان یاب (هنرآموزان کلاس موسیقی) با نواختن قطعه های شاد و کودکانه با تمبک و گیتار، موجبات مسرت میهمانان را فراهم کردند.

در این برنامه کودکان در کنار مادرانشان با صرف نهار، میوه و شیرینی، لحظات شادی را سپری کردند و در انتهای برنامه با لب هایی خندان و قلبی آکنده از مهر و شادی، به سوی اتوبوس های اعزامی رفته و به انجمن برگشتند.

کلیه هزینه های این اردوی تفریحی به صورت رایگان و با همکاری صمیمانه و دلسوزانه ی خیرین عزیز از جمله: آقایان بصیری، رضوان ( پیشکسوت کشتی ایران )، خانم دکتر نسیم نجفی و گروه احیا برگزار گردید.

 

chaloos 9

chaloos 11

chaloos 10

 

chaloos 2

 

chaloos 1

chaloos 3

chaloos 4

chaloos 5

chaloos 6

chaloos 7

chaloos 8 

به گزارش بانی فیلم،فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جدیدترین اثر مسعود جعفرى جوزانى به تهیه کنندگی فتح‌الله جعفری جوزانی و محمد خزاعی و محصول مؤسسه تصویر شهر، با همکاری مؤسسه سینمای «جوزان فیلم» و «انجمن احیاء ارزش‌ها» و با حضور بازیگران و عوامل آن و تعدادی از بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون ایران و همچنین چهره‌های برجسته فرهنگی، هنری و ورزشی کشور؛ از جمله محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروفسور سید حسن امین استاد بازنشسته دانشگاه گلاسکو و شاهنامه‌پژوه معاصر، پوران درخشنده، جواد مجابی، بهزاد فراهانی، پرویز پورحسینی، سیروس ابراهیم‌‌زاده، گوهر خیراندیش، اصغر همت، فتح‌الله جعفری جوزانی، محمد خزاعی، دکتر محمدهادی کریمی، مهین نویدی، بهرام عظیمی، سحر جعفری جوزانی، دکتر خسرو منصوریان بنیانگذار و مدیر گروه «انجمن احیاء ارزش‌ها»، دکتر محمدجواد حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران، فرشاد پیوس، حسین دلیر، ولی‌الله شجاع پوریان با حکم محمدعلی نجفی به عنوان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بهزاد عبدی، فاطمه هاشمی رفسنجانی رئیس انجمن بیماری‌های خاص، سعید دلیری، محمد ابراهیمیان، دکتر مجید پازوکی مولوی پژوه، ناهید تیموری تهیه‌کننده سینما، شهرام کیور، سمیه نجومی، دکتر شاهین کربلایی طاهر، دکتر مهدی حسینی انجمن دفاع از حقوق بشر، دکتر آذر منصوری، فعال حقوق زنان، یاسمین پازوکی، آرش نصیری، حمید متقی، مهدی حاج‌یوسف، فاطمه صالحی شهرابی، نجمیه آقاباباگلی و … در ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه جاری در سالن آفتاب تالار ایوان شمس تهران به نمایش در‌آمد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.


ekran 2

بهزاد فراهانی بازیگر باتجربه سینما و تلویزیون ایران که در فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» نقش مدیر مدرسه را بازی کرده است، با حاضر شدن پشت تریبون گفت: ما در جامعه هنریمان بزرگانی داریم که بزرگتر از وزرای کنونی این مملکت هستند و باید حرمت آنها نگه داشته شود؛ اما متأسفانه چنین نمی‌شود.
مسعود جعفرى جوزانى پس از اکران «پشت دیوار سکوت» گفت: خیلی ممنون از همه دوستان که در این برنامه حضور پیدا کردید؛ یکی از گله‌هایی که این چند ساله گلوی بچه‌ها را می‌فشرد، این است که برای من سؤال است و چرا ما را خانه‌نشین کرده‌اید؟ کاری با کارگردانان بنام کردید که بیضایی را فراری دادید، آقای ناصر تقوایی دیگر فیلم نمی‌سازد؛ در این مملکت که جز فیلم‌هایی که مردم را الکی فقط بخنداند، فیلمی نمایش داده نمی‌شود و روی اکران نمی‌بیند.
وی همچنین گفت: به همین خاطر است که مثل خیلی جاهای دیگر، یک گروه کوچک انحصارطلب نه بخاطر هوش و ذکاوت‌شان، بلکه به خاطر داشتن رانت و نزدیکی به قدرت و منافعی که داشتند، توانستند سالنها را قبضه کنند؛ در حالی‌که این فیلم در سال ۱۳۹۵ ساخته شده و در سال ۹۷ دارد اکران می‌شود، که باز به هر دلیلی یک هفته عقب انداختند.
جعفری جوزانی در ادامه افزود: من می‌دانم چرا بهزاد جان (فراهانی) اینگونه زجر می‌کشد، چرا اصغر همت آنگونه نگاه می‌کند و آقای مجابی آن گوشه نشسته و خود را نشان نمی‌دهد و اینها چیزهایی است که روح آدم را در تنهایی می‌خورد و مانند سوهان روح است. سینما وقتى ارزشمند است که در جامعه بشرى حس و اندیشه تولید کند وگرنه چه اهمیتی دارد که کارهاى دم‌دستى و تکرارى و یا فرمایشى بسازیم. یا به هر مسخرگى تن بدهیم و مانند انحصارگران، کاسبکارانه به سینما نگاه کنیم. گونه فیلم‌هاى کاسبکارانه ساده‌ترین فیلم‌هاى دم دستى است براى من خیلی ساده بود که یکى از این گونه فیلم‌ها بسازم و چشم به روى واقعیت‌ها ببندم. متأسفانه باید اعتراف کنم که با شرایط مافیایى حاکم بر سینما احتمالا در آینده‌اى نزدیک مجبور به انجام این کار خواهم بود.
این کارگردان سینمای ایران در ادامه افزود: چرا من باید ۱۲ سال وقت بگذارم «کوروش کبیر» را بسازم و در آخرین لحظه، نفهمم چه اتفاقی برای سرمایه‌گذارش افتاده است و چراهایی دیگری که روح امثال من را آزار می‌دهد، اگر این کار را با افتخار کردم برای این بود که فکرکردن به این کودکان و مادران آسیب دیده، اهمیت آن از سینما از من کوچک، و از همه ما بالاتر است و از گوهر خیراندیش هم خیلی تشکر می‌کنم که ساکت و آرام اینجا نشسته است.

ekran 3
مسعود جعفرى جوزانى در بخش دیگری از این نشست گفت: از همه کسانی که آرام آرام تلاش کردند و سعی کردند دردهای این بیماران را التیام بدهند تشکر می‌کنم. من این باور را دارم که هیچ کشوری نمی‌تواند پایدار و آزاد باشد و به تعامل برسد، مگر اینکه رسانه و مطبوعات آزاد و تکثر NGO یا نهادهای مردمی قوی داشته باشیم. مردم با ایجاد NGO ها در همه زمینه‌ها باید اصل حکومت را در دست بگیرند و کشور را آنها اداره بکنند. یک دولت سبک که بتواند کارهای سیاسی و رفاهی را انجام بدهد و این NGO ها اگر گسترش پیدا کند؛ اتفاق بزرگی می‌افتد.
در بخشی از این جلسه، سحر جعفری جوزانی بازیگر «پشت دیوار سکوت» گفت: من و پدر خیلی باور داشتیم که این فیلم ساخته شود، یک روزی خانم صالحی را دیدم که در این فیلم نقش ایشان را بازی کردم و برای کمک به بیماران ایدز تلاشهای زیادی انجام داده‌اند و واقعاً باعث افتخار من بود که نقشی را بازی بکنم که ایشان آن را زندگی کرده‌اند.
وی افزود: در جامعه فقط بیماری «اچ آی وی مثبت یا ایدز» نیست که وجود دارد بلکه خیلی از مشکلات و معضلات دیگری هست که بایستی از آنها فیلم ساخته شود؛ تا فقط موضوع آنها مطرح نشود، بلکه راه حل آنها نیز گفته شود.

ekran 4
این بازیگر تأکید کرد: تا انسان‌های دیگر نیز با قلب‌های کوچکشان در این دنیای بزرگ، به اینگونه بیماران کمک کنند و عواقب خوبی به همراه داشته باشد. امیدوارم که به این موضوعات پرداخته شود.
دکتر ثامنى از دیگر چهره های حاضر در این نشست و از مدیران آزمایشگاه پاتوبیولوژى الیا هم راجع به ایدز گفت: بیماری ایدز یا همان سندرم نقص ایمنی اکتسابی که ناشی از آلودگی با ویروس HIV است از طریق سرنگ آلوده ، مصرف خون و فراورده های خونی آلوده ، رابطه جنسی پر خطر (با فرد مبتلا) و نوزاد متولد شده از مادر مبتلا، منتقل می شود. رفت و آمد و معاشرت و دست دادن با افراد مبتلا و نیز گزش حشرات هیچ خطری برای افراد دیگر نداشته و نیاز به اقدامات سخت گیرانه جهت پیشگیری ندارد.او افزود: تمامی موارد ذکر شده به زیبایی و ظرافت در فیلم پر محتوای پشت دیوار سکوت که چند روز پیش با حمایت انجمن ایدز ایران و سایر حامیان بطور ویژه اکران شده بود، بیان شده است.

ekran 5
دکتر پورقاسمى یکى دیگر از مدیران این آزمایشگاه هم در مورد ارتباط با افراد مبتلا گفت:مثبت بودن تست HIV گرچه می تواند موجب انتقال ویروس شود، ولی مساوی با بیماری ایدز نیست و وقتی مقدار لنفوسیت T-CD4 (نوعی سلول ایمنی خون) به زیر ۲۰۰ در یک میکرولیتر خون کاهش می یابد، بیماری ایدز نامیده شده و نیاز به درمان و مراقبت خاص دارد، چراکه افت شدید این سلولهای ایمنی سبب افزایش ریسک ابتلا به عفونتها و تومورها و بیماریهای بسیاری می شود.
پس از اکران فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جلسه نقد و بررسی آن با حضور تعدادی از استادان دانشگاه و صاحب‌نظران حقوقی و اجتماعی از جمله جواد طوسی منتقد، نویسنده و وکیل دادگستری، پروین افسر کازرونی رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، «تهمورث بشیریه» عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مدیرعامل انجمن حقوق‌شناسی، اسدی معاون مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، هما داودی گرمارودی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و عضو هیات امناء انجمن حقوق‌شناسی و علی صابری وکیل دادگستری و عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران برگزار ‌شد و به رسم یادبود لوح‌های تقدیر و هدایایی به بازیگران و تعدادی از عوامل فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» اهدا شد.

ekran 6

پیرو دعوت از کلیه اعضای دو انجمن "حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیاء ارزش ها)" و "حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب " اولین مجمع عمومی­ عادی بطور فوق العاده گروه احیا در سال 1397، رأس ساعت 10:00 روز پنج شنبه مورخ 1397/04/28 در محل انجمن برگزار گردید.

دستور جلسه:

1-استماع گزارش هیأت مدیره 2- استماع گزارش بازرس 3- تصویب ترازنامه و بیلان مالی منتهی به تاریخ 1396/12/29 ، 4- انتخاب بازرس اصلی وعلی البدل 5- تصویب عضو جانشین هیأت امناء

majma1397 2

majma1397 3

یکی از رسالت ها و اهداف گروه احیا کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز و آگاهی سازی اقشار مردم از این بیماری می باشد. به همین منظور برنامه ای در شرکت خدمات مخابراتی ایرانسل در تاریخ 1397/04/27 با حضور سرکار خانم فلاحی کارشناس ایدز وزارت درمان و بهداشت و آقای دکتر جهانمیری نژاد مشاور فرهنگی وزارت درمان و بهداشت و همچنین مدیر باشگاه سلامت نوجوانان پسر تهران برگزار شد.

خانم فلاحی در ارتباط با پیامدها و موضوعات اجتماعی بیماری ایدز و دکتر جهانمیری نژاد در اتباط با موضوعاتی ازجمله: تعریف ویروس، تفاوت ایدز با اچ.آی.وی ، راه های انتقال، راه های عدم انتقال، دوره پنجره ای و ... به ایراد سخنرانی پرداختند.

سپس از مادران حامی سلامت دعوت گردید تا بر روی سن بیایند و از بیماری، مشکلات، دغدغه های خود با همراهی خانم عظیمی رواشناس گروه احیا صحبت نمایند. در انتهای برنامه تست HIV/ ایدز بصورت کاملا داوطلبانه و محرمانه از شرکت کنندگان گرفته شد.

irancell 1

irancell 2

irancell 3

irancell 4

irancell 5

سفیر استرالیا در تهران از انجمن های احیا و توان یاب دیدار و با فعالیت های این انجمن در رابطه با معلولین آشنا شد.

در این دیدار ابتدا گزارشی از خدمات توانبخشی شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی و نوروفیدبک که به صورت رایگان دراختیار مددجویان قرار می گیرد از سوی مسئولان انجمن ارائه گردید.

سپس سفیر استرالیا از سالن توانبخشی بازدید و با مددجویان و کودکان معلول گفتگو نمود. وی فعالیت های انجمن توان یاب و احیا را بی نظیر توصیف کرد که پرسنل آن خود را وقف رفع نیازهای مددجویان کرده اند.

وی اظهار امیدواری کرد تلاش های نهادهای دولتی و غیردولتی ایران منجر به رفع مشکلات مددجویان گردد و همه خود را در برابر آنها مسئول بدانند.

safire australia 2

safire australia 3

safire australia 4

safire australia 5