mainlogo3 aids ribbon12

1- راه اندازی خط مشاوره تلفنی (HOT LINE)

امروزه در زمینه مداخلات روانی- اجتماعی،  سیستم های کمک رسانی گوناگون وجود دارد،لیکن به دلیل افزایش جمعیت و کمبود افراد متخصص (در کشورهای جهان سوم)، دستیابی به روانپزشک، روانشناس بالینی و مشاوران جهت مشاوره و یا بهره مندی از خدمات مددکاری اجتماعی به سهولت امکان پذیر نیست. گاهی نیز آداب و رسوم اجتماعی، سنت ها و باورهای مذهبی، مانع مراجعه افراد به متخصصان می شود. درطول روز بسیاری از افراد و خانواده ها امکان و فرصت صحبت رو در رو با مشاور را پیدا نمی کنند. درسال 1381 خط مشاوره تلفنی، به منظورمشاوره رایگان از نوع گوش سپاری تخصصی به افراد در معرض بحران و ارائه خدمات کارشناسی، مشاوره، روانشناسی و مددکاری اجتماعی به مددجویان جهت  فائق آمدن بر مشکلاتشان آغاز به کار کرد.

مشاوره تلفنیHOTLINE در زمینه های:

اطلاع رسانی ایدز،هپاتیت، ازدواج - طلاق، مهارت های زندگی، مشکلات و مسائل روانی، مشکلات تحصیلی و شغلی، اختلافات خانوادگی، هم وابستگی متقابل،مشکلات کودکان،نوجوانان،اعتیاد،خودکشی و ...صورت می گیرد. اززمان تأسیس تاکنون بالغ بر 60 هزار نفر از هموطنان عزیزمان ( روستاها و شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از کشور) از خدمات تلفنی رایگان این خط بهره مند شده اند.

2- برگزاری کارگاه های اطلاع رسانی ایدز:

با توجه به گسترش دامنه ی آسیب های اجتماعی و درآستانه ورود به راند چهارم اچ آی وی/ایدز به منظور پیشگیری و مهار روند رو به رشد ایدز، گروه احیاء با استفاده از تکنیک­های اطلاع رسانی عمومی در راستای اهداف بلندمدت و همچنین نیاز جامعه به آموزش، به ویژه بیماری ایدز برآن شد تا به کمک نیروهای متخصص (جامعه شناس، پزشک، روانشناس، مددکار و ... ) با برگزاری کارگاه های اطلاع رسانی ایدز، گام های مؤثری در راستای پیشگیری و مهار ایدز بردارد. در ذیل به طور اختصار به گارگاه های برگزار شده توسط گروه احیاء می پردازیم:

 • در صنایع خودروسازی از جمله: شرکت سایپادیزل، مگاموتور، ایران خودرو، پارس خودرو و ...
 •  دانشگاه­ها از جمله: دانشکده دندانپزشکی و دانشکده پرستاری- مامائی دانشگاه تهران، الزهراء، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه علامه طباطبایی و ...
 • در بیمارستان­های شرکت نفت، لاله (برای تیم تخصصی دندانپزشکی، پزشکان و پرستاران و جمعی از کارشناسان مراکز بهداشتی
 • برای جمعی از اندیشمندان و طبقه الیت جامعه در انجمن ترویج علم به مناسبت روز سلامت و زندگی
 • تالار نجات فلاح استان البرز برای جمعی از مدیران شهرداری، شورای شهر، سازمان نظام پزشکی و ...
 • برای مدیران و کارشناسان شهرداری­های منطقه 11  با حضور شهردار، شورای شهر، سازمان نظام پزشکی ، خیرین و اهالی شورای محلات  
 • پادگان افسری امام علی (ع) برای جمعی از سربازان، افسران
 • کمیته علمی هفتمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح در مرکز همایش های صدا و سیما در خصوص ایدز برای جمعی از دندانپزشکان (چند نوبت) و نیز انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
 • در انجمن ادبی فرزانگان استان البرز
 • نیروهای مسلح در سالن همایش های صدا و سیما در تهران
 • مرکز کمیته امداد امام خمینی شهر مشهد در خصوص ایدز
 • پایانه های اتوبوسرانی تهران
 • سازمان تبلیغات اسلامی

3- برپایی غرفه های اطلاع رسانی ایدز و توزیع بروشور:

 • برپایی غرفه اطلاع­رسانی ایدز در پارک لاله، کارخانجات و ... به مدت یک هفته و توزیع بروشور بین اقشار مختلف افراد جامعه به مناسبت هفته سلامت
 • خانه سلامت سرای محله طرشت از طریق توزیع بروشورهای انجمن  
 • توزیع بروشورهای انجمن درغرفه اطلاع رسانی در شرکت پارس خودرو 
 • تهیه و پخش تیزرتبلیغ خط احیاء در ایستگاه های مترو تهران
 • پخش تراکت با مجلات پیک برتر در مناطق چهارگانه تهران (شمال، جنوب، شرق و غرب)

4- اخذ فتاوی از مراجع تقلید:

 • سفر به قم، دیدار مراجع عظام برای کسب نظرات شرعی علما
 • حضرت آیت الله موسوی اردبیلی ضمن قدردانی از فعالیت های گروه احیاء اظهار نمود: باید همگان در امر اطلاع رسانی وپیشگیری ازاین بیماری بسیج شوند، ما تاکنون غفلت کرده ایم...وکلام آخراین که: "این سخنان باید ازچهاردیواری ها خارج شوند".
 • تهیه کتاب " ما روحانیون برای مواجهه با ایدز چه می توانیم بکنیم؟" با همکاری سازمان یونیسف و ارسال آن برای سازمان تبلیغات اسلامی جهت قرارگیری این کتاب در دسترس همه روحانیون.

5- همایش اطلاع رسانی اچ آی وی / ایدز به مناسبت روز جهانی ایدز در پارک لاله (17 اذر ماه 91)

این طرح از سوی وزارت بهداشت پیشنهاد گردید و با همکاری: گروه احیاء با یونیسف و شهرداری ناحیه دو منطقه 6 تهران با حضور جمعی ازدانش آموزان، جوانان، نوجوانان، دانشجویان، سربازان و آحاد مختلف مردم، با اهداف کلی ذیل به اجرا درآمد:

1- حساس سازی و ایجاد آگاهی نسبت به بیماری ایدز،

2- آشنایی کودکان/ نوجوانان و خانواده ها با بیماری ایدز

3- اطلاع رسانی در جامعه و همگام شدن در جهت پیشگیری افراد جامعه.

4- پذیرش بیماران مبتلا درمیان افراد جامعه وعدم جداسازی بیماران مبتلا ازدیگر افراد جامعه

5- مشارکت افراد جامعه در برپایی و گرامیداشت هفته حمایت ازبیماران مبتلا به ایدز

6- مشاوره حضوری مراجعان و معرفی مراکز مختلف برای انجام آزمایش با رعایت اصل رازداری

7- آشنایی با فعالیت های گروه احیاء خدمات ارائه شده توسط این مراکز.

 

6- آموزش آموزشگران همسان (peer)

جلسات گروه‏­ درمانی ومعنا‏درمانی برمحورمشارکت فعال مادران حامی سلامت(زنانی که همسران خود را در اثر ابتلاء به ایدز از دست داده و صاحب فرزند یتیم ایدز می باشند) باحضور متخصصان برگزار می‏شود. زیرا یادگیری درشرایطی که تمام حواس فعال باشند پایدارتر شکل می‏گیرد؛ با در نظر داشتن این مهم مادران حامی سلامت پس از گذراندن آموزش‏های لازم تحت عنوان آموزش‏دیدگان همسان(peer) به ایفای رسالت خود به عنوان سفیر اطلاع رسانی در جهت پیشگیری از بیماری ایدزمی پردازند. بدیهی است که فردی که خود آسیب­های اجتماعی همچون زندگی با بیماری HIV/ AIDS را تجربه کرده باشد و آموزش­های لازم رادر این زمینه دریافت کرده باشد می تواند آسانتر باسایرینی همانند خود ارتباط برقرار کند.

7- کارگاه تسهیلگری در زمینه اچ آی وی / ایدز

 • برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت آسیب های اجتماعی (به تسهیلگری تعدادی از پزشکان، روانشناسان و متخصصین جامعه شناسی) برای مشاوران فعال در مراکزی مشابه احیاء در شهرستان های: کرج، شیراز، مشهد، اصفهان، کرمان و ... ) در دفتر گروه احیاء، به مدت چهار روز  
 • شرکت در کارگاه دو روزه آموزش اداره سازمان های مردم نهاد با حضور تعدادی از اعضای شعبات مشابه گروه احیاء دراستان­های البرز، کرمان، آذربایجان شرقی، مشهد، فارس و ...  
 • برگزاری سمینار اطلاع رسانی ایدز، در مرکز کمیته امداد امام خمینی شهر مشهد در خصوص ایدز با حضور مادران توان یاب و مادران حامی سلامت

8- برگزاری کارگاه آسیب شناسی تخصصی ایدز و رسانه با حضور روزنامه نگاران

بیست ودوم آبان 1390 سالن اجتماعات انجمن، پذیرای کارشناسان و30 تن از روزنامه نگاران کشور بود، تا در نشستی صمیمانه، پرسش و پاسخی شفاف جهت بررسی آسیب های متأثر از ایدز صورت بگیرد. از سوی دیگر اعضاء هیأت علمی دانشگاه های: تهران، علامه طباطبایی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی- کاربردی دعوت شده بودند تا با طرح مباحث تخصصی درمورد بیماری ایدزوتحلیل­های کارشناسانه راهکارهای بومی وعلمی- کاربردی خود را  ارائه دهند. از آن جایی که بیماری ایدز به یک سونامی بزرگ تبدیل شده و با هدف گرفتن جوامع انسانی بویژه جوانان و زنان از عوامل بزرگ  مرگ آفرین جهان امروز شده است برای کنترل و مهار این خطر بزرگ عزمی راسخ نیاز است.نتیجه بررسی های علمی نشانگر این است که  برای مهار این بحران تغییر نگرش در زندگی اجتماعی (به ویژه در نسل جوان) از ضروریات است. گسترش شاخص­های زندگی سالم و قبول مسئولیت در قبال خانواده و جامعه و افزایش امید به زندگی از محورهای بنیادین این تغییر نگرش محسوب می شود.

9- برگزاری کارگاه آموزش آموزشگران (TOT)

 درآستانه روزجهانی ایدز (دهم آذر)، گروه احیاء، در تاریخ 26 آبان ماه سال 1394 کارگاه (آموزش آموزشگران) با موضوع آموزش درخصوص بیماری ایدز و راه های انتقال آن، را درمحل سالن اجتماعات این دومرکز، با حضوردانشجویان دانشگاه های مختلف ازجمله: تهران،علامه طباطبایی، صنعتی شریف، شهید بهشتی و کارشناسان مرکز اهسای البرز، مرکزاحیاء سلامت توس (مشهد)، مدرسه ی فرزانگان و نیز کارشناسان کارخانجات مختلف ازجمله: پارس خودرو، ایران کارتن، مگاموتور برگزار نمود.

  در این کارگاه با ارائه مطالب اموزشی و علمی در زمینه (پیامدهای روانی، اجتماعی، پزشکی، راه های انتقال، راه های پیشگیری و مهار و  ...) بیماری ایدز، مطالبی به استحضار میهمانان رسید. 

در انتهای کارگاه، بسته هایی شامل پوستر و بروشورهای ایدز (بیش از 3000 نسخه) که از قبل توسط گروه احیا پگ و آماده سازی شده بود به شرکت کنندگان تحویل داده شد.  شرکت کنندگان در کارگاه، پس از آموزش و کسب اطلاعات و آگاهی در زمینه مهار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اچ آی وی / ایدز، در تقارن با  روزجهانی ایدز (دهم آذر) از تاریخ  اول تا یازدهم آذرماه سال جاری غرفه های اطلاع رسانی ایدز را در محل دانشگاه ها و کارخانجات برپا شده بود، به عنوان سفیران اطلاع رسانی ایدز، با توزیع بروشورایدز بین دانشجویان، کارمندان، کارگران و ...  دانشگاه ها و کارخانجاتفوق الذکر به اطلاع رسانی در زمیه           اچ آی وی/ ایدز، پرداختند.

10- راه اندازی مرکز VCT

به منظور پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی به ویژه اچ آی وی / ایدز و دسترسی افراد در معرض آسیب به دریافت خدمات مشاوره، روانشناسی، مددکاری اجتماعی و حمایت های روحی و روانی از این افراد گروه احیاء پس از اخذ مجوزهای فعالیت، از مراجع ذیربط اقدام به راه اندازی مراکز VCT (مرکز مشاوره و انجام تست HIV به صورت داوطلبانه)  و پایگاه اطلاع رسانی ایدز کرده است.  

در ماکز VCT، افرادی که تمایل به انجامRapid test  (تشخیص سریع HIV) و دریافت مشاوره در زمینه ایدز دارند به مرکز مراجعه می کنند و توسط کادر مجرب و متخصص انجمن ضمن انجام تست، با رعایت اصول حرفه ای مشاوره و رازداری، به صورت حضوری و محرمانه پاسخگوی تمامی پرسش های مراجعین می باشند.

11- راه اندازی پایگاه سیار اطلاع رسانی ایدز:

امروزه بحران جهانی عفونت اچ آی وی/ ایدز، کشور ما را همچون سایر کشورهای جهان در معرض تهدید قرار داده و کشورعزیزمان با دارا بودن جمعیتی بسیارجوان از یک طرف با شیوع روزافزون اعتیاد به ویژه نوع تزریقی- جنسی روبرو گردیده و از سوی دیگر  وضعیت موجود به گونه ای است که اطلاع رسانی در این زمینه مستلزم فعالیت بسیار گسترده تری از آن چه تاکنون انجام پذیرفته، می باشد. بنابراین آگاهی مردم به ویژه جوانان درباره ی بیماری های منتقله از راه تزریق با سرنگ آلوده یا از راه ارتباط جنسی محافظت نشده از اساسی ترین نیازهای جامعه کنونی ما می باشد. درراستای تحقق اهداف فوق، انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی به عنوان یک سازمان غیردولتی، غیرانتفاعی و عام المنفعه اقدام به تجهیز یک دستگاه اتومبیل مینی­بوس ایویکو، تحت عنوان موبایل­ کلینیک (Mobile clinic) مجهزبه امکانات اطلاع رسانی                     (سمعی - بصری و ... ) و نیز انجام خدمات مشاوره، آزمایش ایدز (Rapid test)، تجهیزات خدمات توانبخشی، نموده است تا علاوه برامکان تحرک مکانی درهنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و...امکان ارائه فوریت های کلینیکی و آموزش­های لازم درزمینه پیشگیری از آسیب­های­اجتماعی به ویژه درخصوص عفونت اچ آی وی و بیماری ایدز دراماکن پرخطر و شهرهای مختلف خصوصاً شهرک­های اقماری تهران را داشته باشد.

به حمد پروردگار و به یاری برخی از سازمان های دولتی از جمله: وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، پلیس راهور در سال 1394 مؤفق به اخذ مجوز پایگاه سیار گشتیم.

12- برگزاری کارگاه های ظرفیت سازی و توانمندسازی مادران حامی سلامت و مادران امید

گروه احیاء به منظور ارتقاء سطح آگاهی و افزایش اعتماد به نفس و نیز توانمندسازی خانواده های تحت پوشش، جهت فائق آمدن بر  مشکلات و مسائل زندگی اشان، به برگزاری کلاس های هفتگی و مستمر توانمندسازی مادران حامی سلامت (مادرانی که با ویروس HIV/AIDS زندگی می کنندوصاحب فرزند یتیم ایدز می باشند) و مادران امید (زنانی که صاحب فرزند معلول جسمی- حرکتی می باشند) اقدام کرده است.

دراین­ راستا کلاس هایی با موضوعات: آموزش بهداشت، تغذیه، روانشناسی، تعلیم و تربیت کودکان، گروه درمانی، مهارت های خودآگاهی، مهارت مدیریت هیجانات و استرس، مهارت های ارتباطی، آموزش مهارت های زندگی و ... کرده است.

کارگاه خیاطی:

کارگاه خیاطی با حضور مادران امید (مادرانی که صاحب فرزند معلول هستند) و مادران حامی سلامت(زنانی که همسران خود را در اثر ابتلاء به ایدز از دست داده و صاحب فرزند یتیم ایدز می باشند) راه اندازی شد.

گروه احیاء براین باورهستند که: به جای ماهی دادن به مددجیان، بایستی ماهی گیری را به آن ها آموخت. بر اساس این باور، پس از فراهم سازی امکانات فیزیکی و فضاسازی محل و تهیه تجهیزات کارگاه خیاطی، به کمک مربیان خیاطی که به طور داوطلبانه اعلام آمادگی جهت آموزش رایگان خیاطی به مادران صاحب فرزند معلول ویتیم ایدز داشتند). راه اندازی شد. پس از پایان دوره های آموزشی و کسب مهارت های لازم، گروه احیاء با اهداء دو دستگاه چرخ خیاطی (راسته دوز و سردوز) به مادران، در جهت ایجاد اشتغال و رسیدن به خودکفایی و استقلال مالی خانواده های تحت پوشش گام های مؤثری را برداشته است.   

13- فعالیت های بین المللی گروه احیاء:

 • اخذ مقام مشورتی اکوسوک توسط گروه احیاء
 • اخذ تأئیدیه فعالیت ها از یوئنیسف برای دو انجمن
 • اعلام آمادگی جهت کمک به قربانیان جنگ غزه و ارسال به سازمان های ذیربط
 • شرکت در کارگاه آموزشی تحت عنوان  "توسعه سازمانی برای سازمان های آموزشیِ غیر انتفاعی" در کشور گرجستان
 • برگزاری جلسات مشترک با وزارت امور خارجه و تدوین طرح پیشنهادی همکاری مشترک و ارسال به وزارت خارجه در خصوص تدوین طرح همکاری با NGOهای کشورهای همسایه با محوریت آموزش
 • رایزنی با مؤسسه AIDS ACTION در آلمان
 • شرکت در گردهمایی توان یابان در اندونزی
 • رایزنی با آقای مطهری برای همکاری با خانم دلوسون ، NGO  فعال در استرالیا
 • ملاقات با سفیر ایران در ارمنستان و نیز بازدید سفیر ایران در ارمنستان از انجمن 
 • ارسال نامه دعوت به همکاری به آقای تاکاواکی از مؤسسه Happy Science
 • تماس با وزرات امور خارجه برای هماهنگی ملاقات با سفرا
 •  ارائه پروپزال راه اندازی مرکزی مشابه احیاء در کشور عراق وسفر به افغانستان و تماس با NGO های افغانی و گروه بانوان افغان و ارائه پروپزال راه اندازی مرکزی مشابه احیاء در کشور افغانستان
 • سفر به جاکارتا و ملاقات با سفیر ایران

14- شرکت در پنجاهمین و شصتمین کنفرانس بین المللی مقام زن در شهر نیویورک

گروه احیاء به همراه تعدادی از اعضای مراکز مشابه خود که در شهرهای تبریز، کرمان، کرج، شیراز، کرمان، مشهد فعالیت دارند در پنجاه و نهمین و شصتمین کنفرانس مقام زن که در شهر نیویورک برگزار شد، حضور داشتند.

در این کنفرانس، شرکت کنندگان ضمن معرفی فعالیت های گروه احیاء به اعضایی که از کشورهای مختلف در این همایش حضور داشتند، اشاره ای به موفقیتهای گروه احیاء به ویژه توانمندسازی مادران حامی سلامت پرداختند. و تأکید بر این که برنامه اصلى گروه احیاء پيشگيرى از بيمارى ايدز طبق برنامه هاى استاندارد سازمان ملل مى باشد.كه به دو روش جهانى ذیل صورت می گیرد:

١- پيشگيرى مثبت :آموزش بيماران مبتلا به HIV از طريق بيماران همسان براى آگاهى از جلوگيرى از اپيدمى ايدز و خود مراقبتى. 

٢- تربيت آموزشگران همسان: آموزش بيماران HIV AIDS براى اطلاع رسانى  و آموزش به گروه هاى همسان

 

15- انعکاس خبری:

1- معرفی فعالیت های گروه در روزنامه های: ایران، اطلاعات، شرق، جهان صنعت، سپیده دانایی، امید جوان، آرادجوان، مجله کودک، سفره ایرانی، تندیس، شادکامی،قنادباشی، آشپزباشی، پیک برتر و ... 

2- راه اندازی شبکه اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام)

3- مصاحبه­ با:  روزنامه همشهری، هفته نامه آتیه نو، مهرخانه 2 مرتبه، خبرگزاری ایرنا، روزنامه قانون، مجله انجمن مشاوران مدیریت ایران، نشریه ساخت و ساز، ایکنا

4-چاپ آگهی ها در: تلتکست، مجله اینترنتی برترین ها، مجله مؤفقیت

16- سفر مادران امید (مادرانی که صاحب کودکان معلول جسمی- حرکتی هستند) و مادران حامی سلامت (مادرانی که صاحب فرزند یتیم ایدز می باشند) به کشور عراق و زیارت  عتبات عالیات و اماکن متبرکه آن کشور

دستاوردهای سفر:

1- تعالی روح بلند توحید و تمرکز و توجه به رهنمود های ائمه معصومین

2- تعامل، همکاری  و تعاون بیشتر و مؤثرترمیان مددجویان

3- دوستی و مودت بیشتر مادران حامی سلامت با مادران صاحب فرزند معلول و آشنایی بیشتر دو گروه با هم به ویژه افزایش اطلاعات و دانش هر گروه با مسائل و موضوعات گروه متقابل

4- کاهش وابستگی ها و نگرانی های مادران از کودکانشان به ویژه مادران صاحب فرزند معلول (فرصتی پیش آمد تا برای مدت 10 روز کودکان دور از مادر و وابستگی به مادر زندگی را تجربه نمایند.)

5- تخلیه روانی و پالایش روحی و افزایش آرامش و اطمینان قلبی زائرین  پس از زیارت از اماکن متبرکه

6- ایجاد فرصتی برای خودشناسی زائرین و کسب اعتماد به نفس

7- ارتقای مهارت­های ارتباطی و دیگر مهارت­های زندگی برای مددجویان

اردوهای تفریحی یک روزه:

1- پارک لاله و برگزاری جلسه ای با عنوان ترسیمی از آینده

2- پارک بانوان

3- سرزمین عجائب

4- دلفیناریوم برج میلاد 

5- ارم سبز (باغ وحش)

6- تئاتر

7- سینما

8- برج میلاد

17- حضور گروه احیاء درشرایط بحران به ویژه بروز حوادث غیرمترقبه :  زلزله بم دی ماه 1382

روز 5 دي‌مــاه سال 1382 كشور ايران شاهد فاجعه عظيم انساني در شهرستان بم بود كه در پي زلزله به وقوع پيوست.  در اين راستا گروه احیاء، با همكاري و حمايت چندNGOي ديگر كه عمده فعاليت آنها متمركز بر توانبخشي حرفه‌اي معلولان بود عزم سفر به شهر زلزله‌زده بم را نمودند ستاد احياء با استقرار در خانه‌ي اهداء شده توسط يك فرد خير (2500 متر) خدمات مددكاري اجتماعي، توانبخشي معلولين، رسيدگي به كودكان يتيم و زنان سرپرست خانوار، بهداشت روان، حرفه‌آموزي و ... را آغاز کرد. ضمن اعزام نیروهای متخصص (تیم پزشکی، توانبخشی، مشاور، مددکار اجتماعی و ...) با تهیه و توزیع آب و مواد غذایی، اقلام دارویی،  جمع آوری هدایا و کمک های مردم خیر، ارائه کمک های نقدی و.. به یاری زلزله زدگان شتافت. 

از دیگر خدمات ستاد احیاء بم در سال های بعد از زلزله می توان به نکات زیر اشاره نمود:

- راه اندازی مهد کودک ایتام زلزله بم و برگزاری اردوی تفریحی دربم

- راه اندازی کارگاه های آموزش کامپیوتر، خیاطی برای زنان و نوجوانان زلزله زده به منظور توانمندسازی آنان جهت دستیابی به حرفه و شغلی جهت ایجاد استقلال مالی آن ها

- داشت- برداشت- عرضه داخلی و خارجی خرمای بم به نفع ایتام زلزله و زنان سرپرست خانوار

- اعطای وام بلاعوض به خانواده ایتام و نیازمند زلزله بم کماکان ادامه دارد.

زلزله آذربایجان مرداد 1391

حضور فعال گروه احیاء در منطقه زلزله زده شهرستان اهر در تبریز در مرداد ماه سال 1391 و نیز جمع آوری و ارسال اقلام مورد نیاز زلزله زدگان از جمله: آب آشامیدنی، مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی، لوازم پزشکی و دارو،  وسایل نقلیه و آمبولانس، لباس گرم و پتو، چادرهای صحرایی، کانکس و اسطبل و محل موقت برای نگهداری دام و طیور زلزله زدگان و ...برای زلزله زدگان

1- بازدید مدیران انجمن از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی جهت امدادرسانی مناسب به آسیب دیدگان زلزله

2- تهیه تورسیمی جهت فنس کشی، لاستیک های ضخیم برای روی چادرها، حمام صحرایی و ...

3- ساخت 16 واحد کانکس مجهز به حمام،سرویس بهداشتی جهت ارائه به خانه های بهداشت روستاهای منطقه زلزله زده

18- برگزاری مناسبت­ها:

 1. برگزاری مراسم روزجهانی حمایت از کودکان یتیم ایدز (7 می)
 2. برگزاری مراسم افطاری
 3. برگزاری مراسم روز جهانی کودک (16 مهر)
 4. روز جهانی ایدز
 5. روز جهانی معلول
 6. روز داوطلب
 7. جشن چهارشنبه سوری

19- تأسیس و راه اندازی مراکزی مشابه و بر الگوی گروه احیاء در شهرهای مختلف ایران:

با توجه به گسترش دامنه ی آسیب های اجتماعی وبه منظور سهولت دردسترسی هموطنان عزیز کشورمان به ویژه اقشاردر معرض خطر به دریافت خدمات مشاوره ای، مددکاری اجتماعی و همچنین نیاز کودکان توان یاب (معلول) در شهرستان ها جهت دریافت خدمات صد در صد رایگان توانبخشی و  ... در اندیشه تأسیس مراکزی بر الگو و مشابه گروه احیاء در شهرهای دیگر کشورمان برآمدیم.

در این خصوص به یاری خدا و به همت افراد داوطلب و نیکوکار شهرهای مختلف ایران، تاکنون مؤفق به تأسیس و راه اندازی مراکزی برالگوی احیاء در شهرهای ذیل گردیده است: 

1- کرج

2- شیراز

3- کرمان

4- مشهد

5- تبریز

6- اراک

به یاری خدا و به همت افراد نیکوکار و داوطلب  دیگر شهرهای کشورمان درصد راه اندازی در شهرهای قم، بندرعباس و اصفهان نیز هستیم. 

20- گالری آشیانه مهر:

نگارخانه آشیانه مهرازسال 1388 با مجوزرسمی از وزارت ارشاد و با هدف ارزشمند ایجاد پل ارتباطی میان هنر، هنرمند و امور خیریه و رساندن صدای مظلومانه زنان و کودکان آسیب دیده اجتماعی به تمامی اقشار جامعه و پیشگیری از روند روبه رشد آسیب های اجتماعی  و با همیاری وهمدلی هنرمندان پیشکسوتی چون: پرویز کلانتری، حسین خسروجردی، محمدعلی ترقی جاه و ... که همیشه درامورخیر پیشقدم و الگو بوده اند شروع به کار نمود. دراین راستا تاکنون بالغ بر50 نمایشگاه و ورک شاپ از آثار هنرمندان برجسته به نمایش گذاشته شد و دستاوردهای مهمی چون تشکیل کلاس های آموزشی هنری برای معلولان جسمی و حرکتی، جذب نیروهای متخصص انسانی نیکوکار، آشنایی با نگارخانه های معتبر، تأمین بخشی از هزینه های گروه احیاء، آشنایی با وزارتخانه ها و سازمان­های بزرگ، رسانه های معتبر هنری و هنرپیشگان و هنرمندان و استادان پیشکسوت هنر و سینما داشته است.  امید است بتوانیم روز به روز بیشتر و بهتر از طریق نگارخانه در جامعه درخصوص ایجاد فرهنگی متعادل و جامعه ای با سلامت اجتماعی گام های مؤثری را برداریم.

در نگارخانه آشیانه مهر، نمایشگاه دائمی از آثاری فاخر از هنرمندان به نامی چون؛ استاد علی تن، بهزاد شیشه گران، رضابانگیز، ناصر آراسته، مهدی حسینی، فرشید ملکی، مهرداد خطایی، افشین نیک روش، منوچهر معتبر، جواد بختیاری، محمد استانستی، علی بیگی، ایرج شایسته پور، محمدرضا آتشزاد، فاتح عزت پور، پریسا فریدونی،؛ منصور گداعلی، آویز میرفخرایی، هادی جمالی، غلامحسین امیرخانی و دیگر هنرمندان نیکوکار در معرض تماشای بازدیدکنندگان می باشد.

گروه احیاء به مناسبت هفته فرهنگی ایران در نمایشگاه نقاشی که در کشور قطر و سوئیس(ژنو) برپا بود، حضور یافت. بدین ترتیب فرصتی مناسب جهت اطلاع رسانی و معــــرفی اهداف گروه احیاء در خارج از مرزهای ایران به وجود آمد.